Schneider Electric, Modüler Kesintisiz Güç Kaynakları ile Edge Bilişimde Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Sağlıyor

Schneider Electric, Modüler Kesintisiz Güç Kaynakları ile Edge Bilişimde Verimlilik ve Sürdürülebilirlik Sağlıyor

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, modüler kesintisiz güç kaynaklarının (KGK) hızlı dijitalleşme ve Edge Bilişim sürecinde sürdürülebilirlik, yedekleme ve esneklik gibi sunduğu avantajlara dikkat çekiyor. 

Geleneksel KGK’larda kapasite büyütme işlemleri, genellikle mevcut KGK’nın yanına yerleştirilen başka bir ünitenin satın alınması veya daha büyük kapasiteli bir üniteyle değiştirilmesiyle gerçekleştiriliyor. Bu da kullanılmayan fazla güç kaynaklarının satın alınmasına ve dolayısıyla verimsizliğe yol açıyor. Ancak, modüler KGK ile şirketler BT’yi geliştirebilecek çok daha fazla güç elde ediyor ve Edge Bilişim gibi alanlar için katma değer sunuyor. Modüler KGK’larla, kurum kapasitesi büyüdükçe gücü 5kVA’lık artışlarla 20kVA’ya kadar yükseltmek mümkün. Bu da verimliliğin yanı sıra yatırım maliyetlerinden tasarruf avantajı da sağlıyor. 

Bu doğrultuda Schnieder Electric sunduğu APC Smart-UPS Modular Ultra serisinde, modüler ünitelerle daha fazla gerçek güç elde edilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca yedekleme için ek akü veya güç modülü eklenmesi, arıza durumunda yedek kaynakların devreye girmesi gibi bir dizi avantaj da sağlıyor. 

Yenilikçi teknolojisiyle APC Smart-UPS Modular Ultra üniteleri birbiriyle değiştirilebilen evrensel bölmelere sahip. Yedekleme ve çalışma süresini artırmak amacıyla altı adede kadar akü genişletme bölmesi eklemek de mümkün. Ayrıca bu yeni ünitelerde cihazın kapanmasını önleyen ve sistem çalışırken güç kaynağı veya akü modüllerinin değiştirilmesine olanak tanıyan Anında Değişim özelliği bulunuyor. Böylece KGK’nın kendisini veya bağlı bulunan diğer ekipmanları kapatmaya gerek kalmadan işlem yapılabiliyor.

Daha çok verimlilik daha az ayak izi

APC Smart-UPS Modular Ultra, daha az ayak izi ile daha yüksek güç sağlıyor. 9U boyutundaki bu yenilikçi KGK, mevcut diğer modellerin kapladığı alanın yarısından daha az yer kaplıyor. Daha önceki modeller 12,8 kW’a kadar güç sağlarken, APC Smart-UPS Modular Ultra’nın kapasitesi 20 kW’a kadar genişletilebiliyor ve bunun için sadece ek olarak 3U alana ihtiyaç duyuluyor.

Böylece APC Smart-UPS Modular Ultra alandan tasarruf sağlarken, daha fazla gücü yüksek sürdürülebilirlik özellikleriyle sunuyor. Ölçekleme, yedekleme yapabilme ve daha az yer kaplama gibi avantajlarla birlikte çalışma süresini ve esnekliği de en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

Zeka Modülleri ile alanında ilk

Geleneksel modüler KGK’lar RIM veya Yedek Zeka Modülü ile kısmi yedekleme imkanı sunmakta ve zeka modülünde herhangi bir sorun olması durumunda KGK’nın düşük fonksiyonda çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Ancak Schneider Electric’in sunduğu APC Smart-UPS Modular Ultra, iki MIM’e sahip. Bu özellik sayesinde, başka bir yedekleme katmanı daha sunarak çift MIM özelliği bulunan tek ürün olarak pazarda yerini almış bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top