Programda yer alan satıcılardan hiçbir komisyon ücreti alınmayacak

Trendyol’dan yapılan açıklamaya göre, yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla hayata geçirilen programla bölgede faaliyetlerine devam edebilen yerel iş ortaklarının ürünleri tek çatı altında toplandı.

“Siparişin Umut Olsun” programında yer alan satıcılardan hiçbir komisyon ücreti alınmayacak. Ayrıca, satışlarını artırmaya yönelik tanıtım destekleri de verilecek.

Trendyol GO bünyesindeki, afet bölgesinde faaliyet gösteren 3 bin 200 yerel market, restoran ve esnaftan da platform komisyonu alınmayacak. Bu programla afet bölgesindeki işletmelere destek olmak isteyen müşterilerin de bu satıcılara kolaylıkla erişmesi mümkün olacak. Program kapsamında, bölgede yer alan ve henüz Trendyol’da satıcı olmayan işletmelere de teknoloji eğitim başta olmak üzere tüm destekler sağlanacak.

“Siparişin Umut Olsun” programının yanı sıra Trendyol’un afet bölgesine bugüne kadar kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği ve ek olarak paydaşlarıyla birlikte yaptığı yardımların 600 milyon TL’yi aşarak devam ettiği açıklanmıştı.

Trendyol bünyesindeki 1.300 kurye, gönüllü olarak 1.100 ticari araç ve motosikletle ilk günden bu yana sahadaki yardım çalışmalarına destek veriyor. Saha çalışmalarını AFAD ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürüten Trendyol, Adana, Gaziantep ve Kayseri’deki 3 ana deponun yönetiminde görev üstleniyor.

Bugüne kadar 2 milyon kişilik sıcak yemek ve temel gıdayı deprem bölgesine ulaştıran Trendyol, bölgedeki 65 restoran ve 30 seyyar mutfak ile de günlük 120 bin kişilik sıcak yemek çıkarıyor.

Ayrıca, earthquake.trendyol.com, yurt dışındaki kişi ve kurumların, bölgeye destek olabilecekleri ilk dijital platform Trendyol tarafından hayata geçirildi. Bu site üzerinden de şimdiye kadar 70’ten fazla ülkenin vatandaşları, afet bölgesine destek verdi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top