Power House Yeni Yatırımı Çizgi Studio’yu Duyurdu

Türkiye’de video yayıncılığı ve bu ekosistemi destekleyen teknolojiler odağında en önemli yatırımcılar arasında yer alan Power House, yeni yatırımını Çizgi Studio‘ya yaptı. Hikayecilik ve çizgi roman platformu olarak son dönemde gençler tarafından büyük beğeni toplayan Çizgi Studio, 222 bin USD’lik yatırımla büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin yenilikçi hikayecilik ve çizgi roman platformu olan Çizgi Studio, çizer ve yazarların içerik ürettiği ve bu içeriklerle kazanç sağladığı, kullanıcıların ise bu içerikleri okuyarak keyifli vakit geçirdiği dijital bir platform. Yağmur Aydemir iki yıl önce 21 yaşındayken kurduğu ve halen geliştirdiği proje sayesinde, çeşitli kurumlarca “Yılın İlham Veren Kadını” ve “Yılın İlham Veren Genci” olarak gösterildi. 

Gençler, yenilikçi platformu çok sevdi

Geçtiğimiz günlerde Play Store’da ilk üç içine 2. sıradan, App Store’da ise ilk 10’a 6.sıradan girmeyi başaran Çizgi Studio, gençler tarafından büyük beğeni topluyor. Kullanıcılarının kolay erişim sağlaması adına tasarlanmış bu platform sayesinde, her kullanıcı 70.000 ve üstü esere ücretsiz olarak erişebildiği gibi kendi eserlerini de yayınlayabiliyor. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan platformu ağırlıklı olarak 15-25 yaş arası gençler kullanıyor. Bir kullanıcı platformda ortalama olarak 1,5 saat zaman geçiriyor. 

Video yayıncılığı ve beraberindeki ekosistem özelinde alanında önemli yatırımlar gerçekleştiren Power House, video alanındaki içerik üretimi yanında, içerik üretiminin aktif olduğu son kullanıcının beğeni ile zaman geçirdiği yenilikçi mecralara da yatırım yapıyor. Power House Kurucu Ortağı Enes Usta, Çizgi Studio platformu içinde yer alan kullanıcıların, gerçekleştirdikleri iş birliği ile pek çok yeniliğe daha şahit olacaklarını belirtiyor. Bu yatırımı yapmalarının nedeninin de gelecekte yön verecekleri fikirlere ve bu alanda yapacakları yeniliklere ilişkin olduğunu vurguluyor.  

222 bin dolarlık yatırımla büyümesini sürdürecek

Zengin içerikle desteklenen Çizgi Studio’nun okuma kültürünün yaygınlaşmasına da katkı sağlayacaklarını düşündükleri belirten Power House Kurucu Ortağı Enes Usta, platformun kullanıcılar için dijital bir kitap kulübü görevi gördüğünü belirtiyor. Usta, “Power House olarak yenilikçi girişimcileri desteklemek amacıyla yatırımlarımız tüm hızıyla sürdürüyor. Girişimcilere destek olmak, birlikte büyümek ve ekosistemi büyütmek bizi motive ediyor. Tek yatırımcı olarak yer aldığımız turda yeni yatırımımızı 222 bin USD’lık bir fonla Çizgi Studio’ya yapmış olmanın heyecanını yaşarken aynı zamanda gelecek vizyonlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.” diyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top