Habip Spor

Habip spor, 2020 yılında Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Takımın stadı İstanbul’da bulunmaktadır ve 50 bin kişilik kapasiteye sahiptir. Habip spor’un stadının bir fotoğrafını [burada] görebilirsiniz. Habip spor, 1934 yılında Ağrı doğumlu Habip tarafından kurulan bir futbol takımıdır. Takımın renkleri kırmızı ve beyaz, amblemi ise bir kartaldır. Habip spor, Türkiye’nin en eski …

Habip Spor Devamı »

ESET Research, Telekopye online dolandırıcılarının işe alımı ve dolandırıcılık süreçlerini inceledi 

Siber güvenlik şirketi ESET, yeraltı forumlarındaki reklamlar sayesinde yeni saldırganların Telekopye gruplarına nasıl katıldığını inceledi. Saldırganların bakış açısından tüm dolandırıcılık operasyonunu ayrıntılı olarak analiz etti. Telekopye’nin yetenekleri arasında kimlik avı web siteleri oluşturma, kimlik avı SMS’leri ve e-postaları gönderme, sahte ekran görüntüleri oluşturma yer alıyor.

2024 yılında siber güvenlik dünyasını neler bekliyor ?

Bütünleşik siber güvenlik alanında küresel bir lider olan WatchGuard® Technologies, 2024 siber güvenlik tahminlerini yayınladı. WatchGuard Tehdit Laboratuvarı araştırmacılarının öngördüğü tahminler, 2024’te büyük dil modelleri (LLM’ler) başta olmak üzere yapay zeka tabanlı sesli sohbet robotları, modern VR/MR gibi alanlara yönelik dikkat çekici saldırıların gerçekleşeceğini gösteriyor.  

Kaspersky’den, Şifre Güvenliğine Emoji Dokunuşu: Dijital Korumanızı Renklendirin!

Kaspersky, emoji tabanlı şifrelerin siber güvenlik açısından kullanıcıların şifre deneyimini daha eğlenceli ve etkili hale getirebilecek bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekiyor. Bu yenilikçi yaklaşım, sadece şifre güvenliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcıların giriş bilgilerini hatırlamalarını kolaylaştırarak dijital varlıklarını daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor.

“Türkiye bölgesel enerji merkezi olabilir”

Enerji sektörünü bir araya getiren 13’üncü Türkiye Enerji Zirvesi Ankara’da, Avrupa Komisyonu Eski Başkanı ve Portekiz Eski Başbakanı Jose Manuel Barroso, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay ve sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla başladı.

Artan maliyetlerle mücadele etmeliyiz

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, maliyetlerin aşağı çekilebildiği müddetçe enflasyonun yukarı çıkmasının söz konusu olmayacağını söyleyerek, öncelikle artan maliyetlerle mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Veri pratiği ile akademik bilgi, sinerji için buluştu 

Dünya analitik lideri SAS, 15 Kasım’da Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile “İş Analitiği, Yapay Zeka ve Veri Biliminde Sektörel Uyumluluk için Akademik Müfredatın Modernleştirilmesi” başlıklı bir çalıştay düzenledi. Etkinliğe akademisyenler, yerli ve yabancı uzmanlar, profesyoneller ve SAS yöneticileri katıldı. 

Scroll to Top